Kenzo Aqua Kenzo Pour Homme

Perfumy marki Kenzo znajdziesz w perfumerii E-Glamour.pl


Kenzo Aqua Kenzo Pour Homme
Kenzo Aqua Kenzo Pour Homme

W tym roku marka Kenzo przygotowała zupełnie nowy duet zapachów, który nie nawiązuje do klasycznych L'Eau Par Kenzo. Dzisiaj słów kilka o Aqua Kenzo Pour Homme


Jak czytałem spis nut, to myślałem, że od samej lektury padnę z zachwytu: sezam, liście leszczyny, drewno sandałowe, cedr. Zestawienie takich tonów z interpretacją akordu morsko-wodnego to duża sztuka i pomysł naprawdę odważny.

Wykonanie aż tak zjawiskowe nie jest, choć Aqua Kenzo Pour Homme trzyma poziom. Umieszczenie w nazwie członu "aqua" jest jednak sporym nadużyciem, ponieważ jest to kompozycja drzewno-tonkowa, a nie wodna. Dominującym akcentem jest zatem cedr, sandałowiec i niuans orzechowy. Trudno powiedzieć, że są to orzechy laskowe, ale faktycznie jest taka ciekawie złożona frakcja, która obejmuje tony nieco bakaliowe, nieco prażone i dobrze współgra z typowo drzewnymi składnikami. Efekt taki musi być wykreowany za pomocą składników syntetycznych, lecz w przypadku Aqua Kenzo Pour Homme absolutnie nie można mówić o kurzu i taniości. Każdy składnik gra dobrze.

Duet Aqua Kenzo
Duet Aqua Kenzo

Mógłbym zaryzykować twierdzenie, że perfumy te zajmują w portfolio Kenzo miejsce obok Kenzo Jungle Pour Homme. Oba zapachy nie są bliźniacze, ale oba łączy drzewny, nieco słodki i mało kontrowersyjny klimat, a przy tym mogą podobać się osobom już nieco obeznanym w perfumach.

I w sumie największą wadę Kenzo Aqua Pour Homme jest to, że nie zmieniają się w czasie, a akord drzewny, który na początku błyskał i w pewien sposób drgał, staje się dość płaski. Zaletą w tej wadzie jest to, że nie wchodzimy w obszary zakurzone, plastikowe i tragiczne.

W tle kompozycji możemy też znaleźć małą kroplę, dosłownie ślad tego, co wyznacza ramy granatowego klasyka D&G czy Le Male - taki akord lawendowego fougere z duża ilością kumaryny z bobu tonka. Zaznaczam jednak, że w Aqua Kenzo nie obcujemy z tonką trywialną i wulgarną. Ona gra gdzieś w tle akordu drzewnego i sobie po prostu jest. Nie staje się ani ulepna, ani agresywna.

Opinia końcowa o Kenzo Aqua Kenzo Pour Homme


Ciekawe perfumy w portfolio Kenzo, choć zupełnie nie powiedziałbym, że jest to aromat wodny. Jest to w miarę dobrze, choć jednocześnie nieco nudnie złożony zapach drzewno-słodki.


Najważniejsze cechy:

+/- zapach drzewny, a nie wodny
+ ciekawie skonstruowana nuta orzechowo-sandałowo-cedrowe
- mała zmienność w czasie
+ okiełznana i pozytywnie wykorzystana tonka

Nuty: akord wodny, liście leszczyny, sezam, drewno cedrowe, drewno sandałowe, bergamotka, jabłko, czerwony pieprz, bób tonka, akord zielony, piżmo, ambra
Rok premiery: 2018
Twórca: Ane Ayo
Cena, dostępność, linia: woda toaletowa dostępna w pojemności 100 mL
Trwałość: dobra, około 6-7 godzin

Reklama perfum Aqua Kenzo Pour Homme


Reklama perfum Aqua Kenzo
Reklama perfum Aqua Kenzo

Komentarze

 1. Poznałam jedynie damską odsłonę Aqua i po pierwszym zachwycie, który trwał około 10 min pozostał jedynie " papierowy " zapach.. może chociaż męskim warto się zainteresować ;)
  Panie Marcinie nowa strona Bloga bardzo elegancka :) Achna.

  OdpowiedzUsuń
 2. ... jeszcze jedno ;) można prosić o wątek dotyczący przechowywania perfum i to nie Tylko po zakupie przez konsumenta, bo mam wrażenie że jest coraz gorzej z tym co sprzedają nam perfumerie bądź producenci wciskają nam "Kit" czyli rzecz chłam..:( /a dodawane konserwanty psuja/ ) Achna.

  OdpowiedzUsuń
 3. Through your pen I found the problem up interesting! I believe there are many other people who are interested in them just like me! How long does it take to complete this article? I hope you continue to have such quality articles to share with everyone! I believe a lot of people will be surprised to read this article!
  Hotmail.com
  Hotmail sign in
  Hotmail login
  Yahoo sign up

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać