Wyprawa pod adres 45 rue des Archives w Paryżu...


...a tam, w sercu Marais, odnajdziemy nowy butik marki Nicolai - siódmy w Paryżu i dziewiąty na świecie (oprócz Francji salony własne Nicolai zlokalizowane są w Londynie i Dubaju)...


Zapachy tej marki wielokrotnie pojawiały się na Nez de Luxe. Pisałem o słonecznych, irysowo-waniliowych Ambre Cashmere Intense, tytoniowym Cuir Cuba Intense czy różanych Rose Royale.

Nicolai to również prawdziwa perła Impressium, prawdopodobnie największa ze wszystkich moich marek. Zapachy wciąż produkowane są ręcznie, z najwyższej jakości składników, a kompozycje tworzone są w dalszym ciągu osobiście przez Patricię de Nicolai (i oby jak najdłużej tak było). Przy okazji przypominam krótki film z kulisami wytwarzania tych perfum.

Komentarze

 1. Drogi Marcinie!
  Czytam Twój blog już wiele lat i pomyślałam, że podzielę się z Tobą pewną refleksją. Od kilku dni testuję damskie zapachy nowej, sieciowej wersji by Kilian. Wącham te zapachy i nachodzą mnie wspomnienia z dzieciństwa, nigdy czegoś podobnego nie przeżyłam. Czy da się jakoś to wytłumaczyć?
  Magdusia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najprawdopodobniej chodzi o to, że w początkowych fazach dość dobrze odwzorowują zapachy słodyczy znanych z dzieciństwa. Tak to zazwyczaj działa

   Usuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać