Zadig&Voltaire Girls Can Do Anything

Zadig&Voltaire Girls Can Do Anything znajdziesz w perfumerii ElNino-Parfum.pl


Zadig&Voltaire Girls Can Do Anything
Zadig&Voltaire Girls Can Do Anything

Zadig&Voltaire Girls Can Do Anything to kolejna z tegorocznych nowości dla kobiet


Tym razem kompozycja ma ciekawy kontekst historyczny, ponieważ przez lata typowy akord fougere był uważany za czysto męski i kompozycje kobiece niejako z definicji nie mogły być tak określane. W najnowszej kompozycji Zadig&Voltaire postanowiono złamać tę zasadę i złożyć "paproć" w hołdzie płci pięknej. Od razu przypomina mi się ten sam zabieg, który Ernest Beaux wykonał niemal sto lat temu kreując dla Chanel zapach Sycomore - pierwszy wetiwer w damskim (przynajmniej teoretycznie) wydaniu. W przypadku Girls Can Do Anything założenia są takie same i taki sam jest efekt - perfumy wąchane w ciemno nie są jakoś bardzo kobiece. Historia Chanel się zatem powtarza, lecz nie powinno to być powodem do zmartwień.

Girls Can Do Anything 30 mL
Girls Can Do Anything 30 mL

Girls Can Do Anything to woń nieco pudrowa, puchata, piżmowa i miękka. Może nawiązywać do Dior Joy, jeśli mówimy o aktualnych nowościach, a do Narciso (zwłaszcza Poudree), Noa czy Obsessed Women, kiedy chcemy przybliżyć ich klimat za pomocą znanych już perfum.

Nutą główną pozostaje bób tonka, ale nie jest tu ani przesadnie słodki, ani migdałowy, chociaż oba wątki w sobie zawiera. Wyciągnięto na pierwszy plan tony pudrowe, nieco zakurzone (niestety, to pokłosie syntetyków drzewnych i geranium). Kwiaty pozostają raczej zgaszone, ale w miarę upływu czasu pojawia się coraz więcej wątków kremowych imitujących drewno sandałowe.

Girls Can Do Anything
Girls Can Do Anything

Zapach nie jest płaski, zmienia się na skórze, zaskakuje. Niestety, czuć, że jakość składników jest porażająco niska. Te dwa fakty świadczą jednak o dużych umiejętnościach technicznych twórcy kompozycji.

Opinia końcowa o ZadigVoltaire


Girls Can Do Anything to oryginalne perfumy, które wyłamują się z nurtu i na pewno polecam je osobom, które lubią subtelne tony tonki, pudru i kremowej czystości. Jeśli ktoś oczekuję tonkowej potęgi na miarę Good Girl - Zadig&Voltaire okaże się wielkim rozczarowaniem...


Najważniejsze cechy:

  • charakter: czysta, niesłodka tonkowość i kremowy puder
  • +/- ciekawa, nietypowa odsłona bobu tonki, bez nadmiernej migdałowości i cukru
  • - duża ilość kurzu generowana przez drzewne i piżmowe substytuty
  • + wielowątkowość i wybitne walory samej konstrukcji kompozycji
  • - bardzo niska jakość składników

Nuty: bób tonka, drewno sandałowe, piżmo, ambroksan, gruszka, wanilia, kwiat pomarańczy, mech dębowy, geranium, bergamotka
Rok premiery: 2018
Twórca: Quentin Bisch
Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 30, 50 i 90 mL
Trwałość: średnia, około 5 godzin

Reklama perfum Zadig&Voltaire Girls Can Do AnythingReklama perfum Zadig&Voltaire Girls Can Do Anything
Reklama perfum Zadig&Voltaire Girls Can Do Anything

Komentarze