Dior J'adore Absolu 2018

Perfumy marki Dior znajdziesz w perfumerii ElNino-Parfum.pl


Dior J'adore Absolu
Dior J'adore Absolu

Dior raczy nas kolejną już odsłoną J'adore Absolu (to chyba czwarta wersja z "absolu" w nazwie?). Stety lub nie, nie znam żadnej z poprzednich wariacji


W aktualnej mierzymy się z zapowiedziami Francois Demachy'ego o tym, że oto powstały perfumy poświęcone naturalnym, kwiatowym absolutom, o tym, że to zapach klasy i czystego szyku. Co więcej, w końcu mieliśmy poczuć tu zwierzęcy absolut jaśminu z jego spektrum nut ciepłych i skórzanych.

Praktyka pokazuje, że Dior J'adore Absolu pachnie nieco inaczej. Nie mamy tu bowiem ani animalnego jaśminu, ani szczególnej wyjątkowości. Z drugiej jednak strony kompozycja wpisuje się w krok klasycznej odmiany Eau de Parfum. Jest od niej na pewno mniej różana, a bardziej cielesna i ciepła (Absolu to przede wszystkim akord białych kwiatów). W zasadzie można by uznać to za zaletę, ale po raz kolejny pan Demachy podsuwa mi pod nos perfumy, w których naturalne kwiatowe absoluty stanowią zaledwie ułamek doznania, a w zamian dostaję podłą chemię, która udaje kwiaty. Z marketingowego punktu widzenia można zatem obronić hasła o użyciu naturalnych składników, ale ich ilość jest homeopatyczna.

Dior J'adore Absolu - oficjalne materiały
Dior J'adore Absolu - oficjalne materiały

Choć klasyczne J'adore Eau de Parfum uważam za pachnidło słabe, to jednak odcisnęło piętno na całej współczesnej perfumerii. Wersja Absolu minie prędko, a głównymi przyczynami tego stanu rzeczy będzie znacznie gorsza trwałość (nie łudźmy się, ale dla wielu osób w perfumerii jest to dalej najważniejszy parametr i wręcz wyznacznik jakości) i jeszcze bardziej płaski charakter kompozycji niż w pierwowzorze.

Absolu nie jest więc czymś więcej niż EdP, a wręcz przeciwnie. Gwoździem do trumny jest baza, która i na skórze, i na papierze, i na bawełnie zionie syntetykami ambrowo-piżmowymi. I na tym etapie Dior J'adore Absolu pachnie nie do odróżnienia od kompozycji, których standardowe ceny oscylują w okolicach 50 zł za 100 mL.

Dior J'adore Absolu 50 mL
Dior J'adore Absolu 50 mL

Opinia końcowa o Dior J'adore Absolu


Zapach nie do zapamiętania wśród tysiąca premier selektywnych. Na jego tle nawet klasyk (EdP) jawi się jako perfumeryjna przyzwoitość


Najważniejsze cechy:

 • charakter: białe kwiaty w odsłonie delikatnej i syntetycznej
 • +/- zmniejszeni roli róży w porównania do klasyka
 • - tani wydźwięk nut kwiatowych
 • - płaska i chemiczna baza rodem z tanich kompozycji

Nuty: jaśmin, tuberoza, róża, magnolia
Twórca: Francois Demachy
Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 50 i 75 mL
Rok premiery: 2018
Trwałość: niska, około 4 godzin (znacznie słabsza niż w klasyku)

Reklama perfum Dior J'adore Absolu
Komentarze

 1. Mi się podoba, kupiłam i Kocham...;) Ostatnie zdjęcie jakie umieściłeś przedstawia L'Or, nie Absolu...;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to jest absolutnie najważniejsze. Niech się pięknie nosi i sprawia dużo radości. :)

   Zdjęcie niebawem postaram się zmienić. Faktycznie jest to L'or

   Usuń
 2. klasyczne j'adore już dawno nim nie jest.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać