SoOud już w Impressium na Piotrkowskiej

Perfumy SoOud
Perfumy SoOud

Moi Drodzy, z wielką radością dzielę się wspaniałą nowiną - przy Piotrkowskiej 243 pojawiła się bowiem kolejna marka, nie tyle niszowa, co luksusowa, ale o urodzie ponadprzeciętnej


Na początek wyjaśnienie nazwy, ponieważ SoOud nie wzięło się od żywicy agarowej (oud), a od nazwy saudyjskiej dynastii pisanej również jako Saoud. Marka jest oczywiście francuska, a za jej sterami zapachowymi stoi Stephane Humbert Lucas - znany w środowisku ze swojej prawdziwej zdolności synestezji.

Perfumy SoOud są w większości mocno osadzone w konwencji Bliskiego Wschodu i faktycznie w części z nich żywica agarowa występuje. Ogólnie zapachy są przeznaczone dla osób, które lubią mocne, zawiesiste kompozycje. Nawet najświeższa z nich - al Jana (co znaczy "Ogród - Raj") - w Polsce byłaby raczej uznana za zapach jesienno-zimowy, a nie letni.

Londyński Harvey Nichols
Londyński Harvey Nichols

Dla mnie ważne było również to, że perfumy SoOud prezentowane są w bardzo wyselekcjonowanych lokalizacjach. Na chwilę obecną Impressium jest jedynym miejscem w Polsce, gdzie dostępna jest cała aktualna kolekcja. Drugim, najbliższym takim punktem jest berlińskie KaDeWe, a na świecie m. in. londyński Harvey Nichols czy Saks Five Avenue w Nowy Jorku.

Już niebawem pojawią się co najmniej dwie recenzje tych perfum, które w mojej opinii są prawdziwie wybitne: Ilham i Ouris (oba, niestety, bez oudu i jednocześnie z najbardziej "europejskim" charakterem). A tymczasem zapraszam do opisu Hajj, który przygotowałem w 2012 roku: "SoOud Hajj - orientalna wiedźma".

SoOud Kanz Parfum Nektar 30 mL
SoOud Kanz Parfum Nektar 30 mL

Prawie wszystkie zapachy SoOud prezentowane są w dwóch formach: Parfum Nektar o pojemności 30 mL (w przybliżeniu to ekstrakty perfum) i Eau Fine o pojemności 60 lub 100 mL (wzmocnione wody perfumowane).

Strefa SoOud w Selfridges
Strefa SoOud w Selfridges

Komentarze

 1. Ilham jest wspaniały

  OdpowiedzUsuń
 2. A propos nowości: kiedy, Panie Marcinie, kiedy można spodziewać się Poudre Blanc JH?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój pierwszy komentarz był chyba zbyt agresywny w stosunku do samej kompozycji, ale wynika to z mojego osobistego rozczarowania. Zatem napiszę raz jeszcze :)

   Jestem już po testach Poudre Blanc i jest to zapach zmierzający w stronę perfum molekularnych, czyli opartych na syntetycznych składnikach.
   Założeniem Impressium jest oferowanie kompozycji bazujących na składnikach naturalnych, więc nowa mikstura marki Heeley'a półki mojej perfumerii ominie.

   W tej kategorii polecam jednak testy Parfumerie Generale Le Musc & La Peau, Huitieme Art Poudre de Riz czy Nicolai Musc Intense.

   A recenzja Poudre Black pewnie się na blogu pojawi niebawem. Pozdrawiam serdecznie,

   Usuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać