Eau de Cartier Vetiver Bleu

Cartier Vetiver Bleu znajdziesz w perfumerii E-Glamour.plZ wielomiesięcznym opóźnieniem, ale jednak Vetiver Bleu z kolekcji Eau de Cartier trafił do Polski.


Sam pomysł, żeby zestawić ultrazielony składnik - wetiwer - z niebieskim kolorem jest zaskakujący. Do tego biorąc pod uwagę, że poprzednia premiera z tej serii, czyli Zeste de Soleil, była ponadprzeciętna, to moje oczekiwania wobec Vetiver Bleu również nie były małe.

Reklama perfum Eau de Cartier Vetiver Bleu

Kompozycja nie poraża oryginalnością. Wetiwer jest tu wyraźny, ale ani on dymny, ani zielony. Pozbawiono go znacznej części mocy, co przekłada się na brak charakteru całości. Bez zastanowienia można oprócz niego wyczuć nutę, którą ja sam nazywam  akcentem pianki do golenia. To akord zbudowany wokół nut ziołowych i drzewnych. W składzie Eau de Cartier Vetiver Bleu jest mięta i jest lukrecja, więc podejrzewam, że to jest przyczyną tego zjawiska.

Warto też dodać, że o ile mięta jest tu możliwa do wywąchania, to lukrecji w czystej postaci raczej nie znajdziemy. Na pewno jednak są nieco zakurzone białe piżma.

Opinia końcowa o Cartier Eau de Cartier Vetiver Bleu


Cartier prezentuje nam perfumy średnie, ani złe, ani dobre. O takich najtrudniej się pisze, ponieważ nie wywołują emocji twórczych. Z drugiej strony po co pachnieć wetiwerem przeciętnym, jeśli wokół mamy dziesiątki genialnych?


Nuty: wetiwer, lukrecja, mięta
Rok premiery: 2015 (w Polsce 2016)
Twórca: b.d.
Cena, dostępność, linia: woda toaletowa dostępna w pojemności 50 i 100 mL
Trwałość: niska, około 3-4 godzin

Komentarze

 1. Marcinie,nadal uwazasz,ze Vetiver Extraordinaire"to wetiwer dla biznesmenow w fatalnie skrojonych garniturach";-)?
  Dla mnie to obok Sycomore najdoskonalsza kompozycja z trawskiem.Oba bardzo rozne i genialne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najważniejsze, żeby czuć się dobrze w perfumach. Jeśli go lubisz, to nie patrz na opinie innych ludzi.

   Dla mnie Vetiver Extraodinaire to ta sama liga co Vetiver Bleu, czyli perfumy ładne, do noszenia, ale nie dzieła sztuki.   Usuń
 2. Marcinie czy e-mail nez de luxe jest aktywny?wyslalem ostatnio wiadomosc do Ciebie w sprawie pewnej marki(L)i nie wiem czy odczytales czy moze odczytales i zignorowales.pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. dziekuje Ci bardzo bede bardzo wdzieczny

  OdpowiedzUsuń
 4. Marcinie, a co sądzisz o eau de cartier goutte de rose?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać