Loewe Aura Floral

Perfumy marki Loewe znajdziesz w perfumerii E-Glamour.pl


Loewe Aura Floral

Pamiętam klasyczne Loewe Aura bardzo dobrze. Do dziś dnia pozostają jednymi z ciekawszych, skórzanych propozycji dla kobiet. I właśnie ze względu na te wspomnienia z wielkimi nadziejami sięgam po Loewe Aura Floral. 


Dodanie do imienia frazy "floral" zazwyczaj nie kończy się dobrze dla samego zapachu. Określenie to w dzisiejszych czasach jest niemal tożsame z ułatwieniem, rozcieńczeniem i dodaniem chemicznych, leciutkich nut białych kwiatków. Na szczęście mogłem odetchnąć z ulgą, kiedy okazało się, że Aura Floral wcale nie jest taka floral. Prawdę mówiąc nie jest kwiatowa w ogóle.

Loewe Aura Floral

To dalej w głównej mierze woń subtelnej, kobiecej skóry, którą porównać możemy do tej od Bottega Veneta. Loewe jest jednak zapachem delikatniejszym i bardziej oryginalnym. Akord skóry nie jest też tak wyrazisty, choć same perfumy mają charakter bezsprzeczny.

Na początku trochę pachną skropioną sokiem z cytryny marchewką (bardzo przypomina to też wrażenie zapachowe irysa). To odkrywcze wrażenie. Może nie do końca jest perfumeryjne, ale przynajmniej Aura Floral nie rozpoczyna się nudnymi kurantami, które znamy z innych premier. Zresztą ten akord nie trwa długo. Loewe migiem pokazuje to, co najważniejsze, czyli swoją interpretację skóry. Polega ona na złagodzeniu jej nutami smakowitymi. Jest ich tak dużo, że zamiast Aura Floral powinniśmy mówić o Aura Gourmand.

Oficjalne zdjęcie Loewe Aura Floral

Nie jest to jednak słodziak, jakich mamy tysiące ostatnio na półkach. Loewe do swojej skóry dodaje woń kandyzowanych fiołków i odrobinę pączkowej róży. Gdzieś w tle migną skojarzenia z szyprem. Całość, choć słodka, jest też kobieca i ambitna. Z każdą chwilą pojawia się też coraz więcej wanilii i paczuli, które tworzą dość klasyczny akord bazowy w damskiej perfumerii. Warto jednak zauważyć, że w Aura Floral został on zestawiony z akordem skórzanym, a to już połączenie rewolucyjne. Jeśli dodamy tego fakt, że produkt wciąż jest szalenie perfumeryjny i kobiecy, to ręce same składają się do oklasków.

Zaznaczam jednak, że nie są to perfumy zwierzęce, dymne, ani ostre. Każda z nut została tu ugładzona i dopasowana do realiów rynkowych. Drugiego wcielenia Guerlain Shalimar proszę się zatem nie spodziewać.

Loewe Aura Floral

Opinia końcowa o Loewe Aura Floral


Gdyby w ten sposób wszyscy robili swoje słodkie perfumy, to perfumeria XXI wieku stałaby na znacznie wyższym poziomie. I choć Loewe Aura Floral wypada zbyt łatwo, kiedy porównamy ją do skórzanych klasyków z XX wieku, to w wieku XXI może dumnie być sztandarem ambitnej perfumerii.


Nuty: skóra, piżmo, paczula, fiołek, jaśmin, róża, kwiat pomarańczy, bergamotka, cytryna, nasiona marchwi
Rok premiery: 2016
Twórca: b.d.
Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 40, 80 i 120 mL
Trwałość: dobra, około 7-8 godzin

Perfumy podobne: Bottega Veneta Eau Legere, Loewe Aura

Komentarze

 1. dla mnie każda kolejna aura jest lepsza od poprzedniej. Mam jużwszystkie

  OdpowiedzUsuń
 2. Zainteresował mnie ten zapach -z Bottegą Venetą nie zaiskrzyło-,a może napisze Pan coś na temat Aura Loewe Magnetica?

  OdpowiedzUsuń
 3. Moje skojarzenia po pierwszym tescie: glowa: Dahlia Divin,serce : Euphoria, baza: La vie est belle.
  Magda K

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mnie pierwsze odczucie to La via est belle...i inaczej być nie chce..

  OdpowiedzUsuń
 5. La vie jest upiorne i rozpoznam je wszędzie.. zwłaszcza jeśli ktoś katuje nim współpracowników od 8 rano
  tutaj słodycz jest wyważona, nienachalna, ma klasę po prostu, udany zapach

  OdpowiedzUsuń
 6. Z Twojego opisu- coś cudnego. Na nadgarstku niestety laVie :-(
  Rozczarowanie.
  Może to wina mojej skóry że wiele zapachów pachnie na niej identycznie?

  OdpowiedzUsuń
 7. To mega słodziak, pierwsze wrazenie - Flowerbomb, potem kolejne z La vie est Belle. Chciałabym tak odebrać ten zapach jak Ty.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać