Prada Luna Rossa Eau Sport

Perfumy marki Prada znajdziesz w perfumerii E-Glamour.pl


Prada Luna Rossa Eau Sport

Obok damskiego Candy Kiss pojawiły się też perfumy męskie - Prada Luna Rossa Eau Sport.


Ponoć miały mieć one dużo wspólnego z Luna Rossa Sport, ale tak naprawdę nie są podobne. Eau Sport jest według mnie sporo ciekawszym zapachem i wyróżniającym się na półce sportowej.

Sedno kompozycji zapachowej nie jest zaskakujące, ponieważ Prada eksploruje tematy znane od wielu, wielu lat. Mamy zatem cytrusy, jakieś rozwodnione drewienka i zakurzoną, lekką lawendę. Ten aspekt jest nudny, powielający schematy i syntetyczny.

Reklama perfum Prada Luna Rossa Eau Sport

Luna Rossa Eau Sport zachwyca jednak filtrem nałożonym na cały zapach - od początku do fundamentów. To coś mineralnego, ciepłego, coś co przypomina palący się z zapalniczki gaz z tą charakterystyczną nutą pocieranego kamienia. Zresztą nawet w oficjalnych materiałach prasowych czytamy, że w kompozycji zawarto składniki mające imitować ciepłe, świetliste nuty. Trudno mi wieszczyć, co konkretnie może odpowiadać za ten efekt, ale najważniejsze jest to, że zyskuje sam zapach.

Opinia końcowa o Prada Luna Rossa Eau Sport


Szkoda, że te ciepłe, świetliste i kamienne niuanse prezentowane są na tle tuzinkowego akordu sportowego, jaki znany z dziesiątek innych perfum. Mimo wszystko doceniam markę Prada za próbę kreacji czegoś oryginalnego i próbę złamania schematu.


Nuty: cytron, bergamotka, imbir, jałowiec, lawenda, drewno cedrowe, akord ambrowy
Rok premiery: 2016
Twórca: b.d.
Cena, dostępność, linia: woda toaletowa dostępna w pojemności 75 i 125 mL
Trwałość: dobra, około 6 godzin

Komentarze

  1. Marcinie, dopisuję sie jak zwykle off topic: Błagam o parę słow o Montale Intense Pepper. Nie daje mi spokoju bo choć już mam go w kolekcji , wciążnie wiem czy jest piekny czy ohydny. Trwałość w każdym razie potworna: ciuchów nie da sie wywietrzyć, trzeba uprać. Czegoś takiego jeszcze nie miałam :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. nie do końca zgadzam się z tą opinią. Dla mnie ten zapach właśnie pachnie jak rozcieńczona, "podstawowa" prada luna rossa, o trwałości max 2h, do bólu oklepana

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać