Carolina Herrera Good Girl Legere

Perfumy marki Carolina Herrera znajdziesz w perfumerii E-Glamour.pl


Carolina Herrera Good Girl Legere
Carolina Herrera Good Girl Legere

Carolina Herrera Good Girl Legere to lżejsza odsłona klasycznych perfum, z który zabrano ciężkie nuty kawowe, a w zamian dodano kilka kropli olejku ylangowego. Tyle teorii


W praktyce okazuje się, że nowy zapach marki Carolina Herrera dość znacznie różni się od pierwowzoru i wcale nie chodzi tutaj tylko o kawę i ylang.

Kompozycja jest iskrząca, znacznie lżejsza, choć wciąż poziom słodyczy jest bardzo duży. Zmienia się jednak forma słodkości i w Good Girl Legere przesuwamy się w kierunku musujących bez z kremem, a nie ciężkich kakaowo-tonkowych i nadpalonych akordów wyznaczających ramy klasycznej odsłony. Z tego też powodu, jeśli komuś podoba się Good Girl EdP, to prawdopodobnie nie będzie mu po drodze z tą nowością. Z kolei nową Herrerę powinni powąchać fani Angel Eau Sucree.

Oficjalna fotografia perfum Carolina Herrera Good Girl Legere
Oficjalna fotografia perfum Carolina Herrera Good Girl Legere

Trzeba jednak mieć świadomość, że perfumy te nie są jakimś wielkim arcydziełem. Iskrzące kwiaty są dość chemiczne, choć równocześnie kremowe i po prostu przyjemne. Całość momentami zyskuje wydźwięk Roberto Cavalli Acqua (mówię tu tylko o wątku kwiatów, bo oczywistym jest, że to dwie, totalnie różne kompozycje). Sekundami możemy też poczuć ciepłe listowie, któremu z kolei blisko do Twilly lub Jour d'Hermes. Ten akord kwiatowy jest ukryty w Good Girl Legere, lecz gra naprawdę frapująco.

I nawet w bazie nawet nie zbliżamy się do ciężkich, orientalnych wątków potężnego akordu smakowitego znanego z klasyka. Zaczynamy jednak muskać obszary zakurzone i rodem ze średniej półki, co nie jest dobrym podsumowaniem całości.

Carolina Herrera Good Girl Eau de Parfum Legere 80 mL
Carolina Herrera Good Girl Eau de Parfum Legere 80 mL

Opinia końcowa o Carolina Herrera Good Girl Legere


Myślę, że to rzetelnie wykonana wersja odświeżająca klasyka. Ma wysoki poziom oryginalności, kunsztowne połączenia nut, choć jakość samych składników pozostawia wiele do życzenia.


Najważniejsze cechy:

 • + akord smakowity bardziej przypominający bezę niż kakao
 • +/- bardzo ciekawa konstrukcja wątków kwiatowych, które jednak są chemiczne
 • - płaska i tania baza

Nuty: bób tonka, ylang ylang, tuberoza, drewno sandałowe, jaśmin
Rok premiery: 2018
Twórca: Louise Turner
Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 30, 50 i 80 mL
Trwałość: dobra, około 6-7 godzin

Reklama perfum Carolina Herrera Good Girl Legere

Carolina Herrera Good Girl Legere - oficjalne zdjęcie
Carolina Herrera Good Girl Legere - oficjalne zdjęcie

Komentarze

 1. Panie Marcinie dziękuję za opinie o Good girl legere. Ta wersja zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu, jest faktycznie delikatniejsza, przyjemnie słodka i nie pozostawia takiego "ogona jak klasyk, trzyma się zdecydowanie bliżej ciała.Magda

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię klasyczna wersję,bo lubię zapachy słodkie i ogoniaste. Teraz czekam z ciekawością na zarezerwowany flakon Legere i mam nadzieję,że się nie zawiodę skoro jak pan napisał,że poziom słodyczy nadal jest w nich duży.
  Niestety kilka innych nowości to porażka.

  OdpowiedzUsuń
 3. So piękne słodkie mocne kocham je

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać