Jil Sander Sport for Men

Jil Sander Sport for Men znajdziesz w perfumerii E-Glamour.pl


Jil Sander Sport for Men

Ponoć Jil Sander Sport for Men to mają być najlepsze i najbardziej ambitne męskie perfumy sportowe. Tak czytałem i tak słyszałem...


Kryterium ciekawości na pewno jest osoba twórcy. Wszak za skomponowaniem tego zapachu stoi sam Thierry Wasser - naczelny nos Guerlain. Trzeba jednak uczciwie powiedzieć, że 10 lat temu (Jil Sander Sport for Men pochodzi z 2005 roku) to był on jeszcze berbeciem w tych tematach. Z drugiej strony zapach ten uzmysłowił mi pewien kierunek, w którym rozwijały się umiejętności i talenty francuskiego Nosa. W gruncie rzeczy w Jil Sander Sport for Men można wyczuć elementy, które wyznaczały klimat jego debiutanckich kompozycji Guerlain z serii Guerlain Homme. Podobnie jak Jil Sander, Homme to też woń raczej płaska, oparta na cytrusach, no i przeznaczona dla mężczyzn.

Pachnie Sport for Men cytruskami położonymi na zakurzonych, niewyraźnych i syntetycznych drewienkach. Czasami zaiskrzy jakimiś przyprawami w wersji megałatwej i na tym kończy się finezja tych perfum.

Opinia końcowa o Jil Sander Sport for Men


Nazywanie tego produktu "najlepszym męskim sporciakiem" to nieporozumienie. Serio! Nie jest to oczywiście tragedia w stylu Dolce&Gabbana The One Sport, ale też daleko mu choćby do Chanel Allure Homme Sport czy Dior Homme Sport...

Zachęcam też do przeglądnięcia pobieżnego rankingu perfum sportowych.


Nuty: cytryna, mandarynka, drewno cedrowe, czarny pieprz, kardamon, papirus, drewno sandałowe, drewno hinoki, mech
Rok premiery: 2005
Twórca: Thierry Wasser, Nathalie Lorson
Cena, dostępność, linia: woda toaletowa dostępna w pojemności 30, 50 i 100 mL
Trwałość: dobra, około 6 godzin

Komentarze

 1. Pamietam, ze kiedy moj mąż bardzo lubul sport for men jil sander, ale to byl z 10 lat temu wlasnie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może w tamtych czasach odbiór Sport for Men był inny, a może inna była formuła...

   Usuń
 2. Marcinie, czy nie jest przypadkiem tak, że po prostu nie nadajesz się (bez urazy) do oceniania sportowych zapachów? Czytam Twoje forum raz na jakiś czas i jasno z niego wynika, że Twój nos wielbi zupełnie inną kategorię zapachów, przesyconych oudem, dymem, mchem i cięższymi nutami. Przecież nawet ranking, który stworzyłeś w kategorii "sport" jest przesiąknięty krytyką. Czy naprawdę wierzysz w to, że jesteś mądrzejszy od tylu światowych perfumiarzy i koncernów wydających miliony na badania?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są dobre sportowe zapachy i są złe sportowe zapachy. Ranking dotyczy premier z konkretnego roku, kiedy był wysyp "sportowców".

   Moje preferencje zapachowe nie mają nic do tego. Oceny najwyższe w historii bloga otrzymały dla przykładu dwie, zupełnie różne kompozycje: cytrusowe Guerlain Limon Verde i oudowe Monatale Honey Aoud.

   Koncerny i perfumiarze muszą robić zapachy, które na siebie zarobią i będą się podobały wszystkim. Na Nez de Luxe poszukujemy zapachów, które mają do zaoferowania coś więcej niż tony masowości i komercji... Wśród perfum sportowych również takie można znaleźć, np.: Allure Homme Sport, Prada Luna Rossa (wersja podstawowa).

   Usuń

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać