Eau d'Italie Fior Fiore

Eau d'Italie Fior Fiore
Eau d'Italie Fior Fiore

Dzisiaj o tegorocznej nowości Eau d'Italie o nazwie Fior Fiore - zapachu kwitnącego nocą jaśminu (przynajmniej w teorii)


Perfumy te debiutowały kilka miesięcy temu, ale jakoś trudno mi było zebrać się na ich recenzję. Nie z powodu ich bardzo niskiej jakości, lecz za sprawą małej oryginalności. Fior Fiore to bowiem kompozycja nie do końca jaśminowa - zdecydowanie większy nacisk położono w niej na nuty wodno-owocowe i konwaliowe. Komu zatem będzie przypominała Davidoff Cool Water czy Dolce&Gabbana Light Blue - będzie miał rację. I z Cartier Carat też coś ma wspólnego.

Jaśmin jest tu dość chemiczny i raczej mainstreamowy, wodny i zdecydowanie dzienny. Wtórny. Jego otoczenie (gruszka, konwalia, ambrette) robi jednak tytaniczną pracę, która koniec końców sprawia, że w kategorii niezobowiązujących perfum kwiatowych Fior Fiore nie wypada tragicznie. Trudno jednak porównywać go ze wspomnianymi ostatnio Gelsomini di Capri, które, choć tańsze, prezentują się o niebo ambitniej i naprawdę przekazują atmosferę kwitnącego ciepłą nocą jaśminu.

Eau d'Italie Fior Fiore
Eau d'Italie Fior Fiore

Opinia końcowa o Eau d'Italie Fiore Fiore


Niestety, w mojej opinii te perfumy są zbyt chemiczne, żebym mógł je polecić. Eau d'Italie ma jednak przepiękny zapach kwiatowy - Magnolia Romana, który należy do pierwszej serii perfum włoskiej marki. Nie jest też tak, że Fior Fiore to jakiś dramat - po prostu trochę poniżej średniej.

Najważniejsze cechy:

  • charakter: wodno-owocowy z białymi kwiatami
  • - jaśmin syntetyczny, podobnie jak inne składniki
  • + umiejętnie połączone składniki, które maskują (w pewnym stopniu) niską jakość perfum
  • - mało oryginalny wydźwięk kompozycji

Nuty: gruszka, jaśmin, ambrette, konwalia
Rok premiery: 2018
Twórca: b.d.
Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 100 mL
Trwałość: średnia, około 4-5 godzin

Komentarze

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz, proszę się podpisać